Biuro nieruchomości Akces
homeo firmiekredytyopłatyporadyzgłoś ofertęFAQkontaktpracapromocjereklama
AKCES Nieruchomości
ul.Welecka 1g
72-006 Mierzyn
tel 91 434 80 20
Poniedziałek, 28 września 2020
13:04
F A Q (pytania - odpowiedzi)


Jesteśmy wyspecjalizowaną firmą, działająca na podstawie udzielonej przez Ministra Infarkstruktury licencji zawodowej zgodnie z obowiązującym prawem. Korzystając z naszych usług, klient zleca reprezentowanie swoich interesów naszym maklerom posiadającym niezbędną wiedzę i dostęp do cennych informacji. Obrót nieruchomościami w naszym biurze  pośrednictwa jest szybszy i skuteczniejszy, a transakcje znacznie bezpieczniejsze. Biuro nasze należy do ZSWO, a tym samym pracują dla Państwa nie tylko nasi maklerzy, ale setki innych w mieście.

Pośrednictwo jest usługą ekspercką. Pośrednik jako specjalista w dziedzinie nieruchomości doradzi, przedstawi indywidualną ofertę, będzie czuwał nad przebiegiem wszystkich procedur dokumentacyjnych, sporządzi ekspertyzy i opracowania umów, ale przede wszystkim zaoszczędzi nasz czas i wykluczy ewentualne straty.


   Co gwarantujemy?


Bezpieczeństwo transakcji - sprawdzamy dokumenty dotyczące nieruchomości, dzięki czemu masz pewność, że transakcja zostanie poprowadzona w sposób bezpieczny. 


Fachowa wiedza i profesjonalizm - dysponując odpowiednim przygotowaniem teoretycznym i praktycznym pomożemy Ci załatwić te sprawy, w stosunku do których takiej pomocy potrzebujesz.

Szeroka reklama nieruchomości - dysponujemy wieloma narzędziami reklamy - możesz mieć pewność że Twoja nieruchomość będzie na rynku "widoczna" .

.

Reklamujemy Państwa oferty na 9-ciu największych płatnych portalach z ogłoszeniami nieruchomości typu: mieszkania, domy, działki, lokale, obiekty, pensjonaty, magazyny, hale. Obsługa osób fizycznych oraz firm.  


Korzystając z naszych usług masz dostęp do gotowej bazy nieruchomości, jeśli jesteś sprzedającym wykorzystujemy naszą bazę klientów poszukujących, aby transakcja szybciej doszła do skutku.


Doradztwo cenowe - skorzystaj z naszych usług a pomożemy Ci określić możliwą do uzyskania na rynku cenę nieruchomości.


Pomożemy Ci w negocjacjach podczas transakcji i będziemy zawsze dbali o interes naszego klienta.

Świadczymy dla Ciebie także usługi dodatkowe, współprace z notariuszami, oraz innymi osobami i instytucjami związanymi z rynkiem nieruchomości.

Skorzystaj z naszych usług jeśli brakuje Ci czasu na załatwienie spraw związanych ze sprzedażą-kupnem, wynajem nieruchomości, jeśli chcesz, aby transakcja  przeprowadzona była w sposób dla Ciebie wygodny i profesjonalny. Pamiętaj o tym, że pośrednik posiadając ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej dysponuje realnym narzędziem pokrycia ewentualnych strat - jeśli sam popełnisz błąd sam za to zapłacisz - być może dorobkiem swojego życia. Nie ryzykuj i pomyśl czy nie warto skorzystać z naszych usług. 


2. Czy można nam zlecić usługę pośrednictwa nie zawierając przy tym umowy?


Nie. Każde biuro pośrednictwa ma obowiązek podpisywać umowę zarówno z klientem sprzedającym, jak i z kupującym.
Jest to obowiązek wynikający z Ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 2000 r. (Dz.U. Z 2000 r. nr 46 poz. 543 z późniejszymi zmianami).  


3. Jaki typ umowy możemy podpisać z naszym biurem?


Nasza firma stosuje trzy warianty umów pośrednictwa - umowę otwartą, umowę agencyjną oraz umowę na wyłączność.

Umowa otwarta :


Ten typ umowy pozostawia klientowi swobodę współpracy z innymi biurami pośrednictwa, choć ma to swoje plusy i minusy chociażby zbędne bieganie od biura do biura marnowanie czasu, na czytanie różnorodnych w swoim zapisie umów i podpisywanie się pod każdą z nich. I tutaj bardzo ważna i zasadnicza kwestia, która nie daje Państwu bezpieczeństwa przy tego typu umowie.

Mianowicie proszę pamiętać że podpisując umowy z wieloma biurami pośrednictwa nieruchomości akceptujemy warunki umów, które określają Państwa obowiązki, a w szczególności te mówiące o informowaniu biura o wszelkich zmianach zaistniałych w czasie trwania umowy, informowania bezzwłocznego o zmianach takich jak chociażby cena czy w końcu najważniejszej informacji o sprzedaży nieruchomości czy to z innym pośrednikiem czy we własnym zakresie. (często klient nie zdając sobie z tego sprawy jest zaskoczony, że inne biuro nawet po miesiącu od sprzedaży informuje że ma klienta gotowego zapłacić  i wyrażającego taką wolę zakupu Państwa nieruchomości na piśmie. Tym, samym usługa została wykonana i biuro ma prawo wystawić fakturę na wykonaną usługę pośrednictwa według umowy zawartej a nie wypowiedzianej na piśmie umowy)


Umowy na wyłączność:  szerszy opis  kliknij link


Ten typ umowy pozwala zaangażować maksymalną ilości środków na promowanie nieruchomości wśród potencjalnych nabywców. Oferty na wyłączność są traktowane przez pośredników jako oferty priorytetowe.


Umowy na wyłączność agencyjną :


Umowa taka jest wypadkową umowy otwartej i umowy na wyłączność z tą różnicą, że daje to Państwu swobodę działania w pozyskaniu na własną rękę kupca bez narażania się na płacenie pełnej prowizji w przypadku wyszukania kupca.

Nam jako biuru daje taka umowa możliwość pełniejszego zaangażowania środków finansowych i logistycznych w oferowanie sprzedaży Państwa  nieruchomości.Umowa pośrednictwa zawierana jest na czas nieokreślony lub z góry określony. Klient ma prawo w każdym momencie odstąpić od umowy, o ile nie jest to dokonywane w sposób sprzeczny z treścią umowy. Jeżeli żadna ze stron nie odstąpi od umowy, wówczas wygasa ona automatycznie w momencie doprowadzenia do transakcji (kupna lub sprzedaży) lub kiedy upłynie termin umowy.  

5. Czy podpisanie umowy pośrednictwa wiąże się z jakimiś kosztami?


Podpisanie umowy pośrednictwa nie zobowiązuje klienta do ponoszenia jakichkolwiek kosztów, a jedynie do przestrzegania treści umowy, zgodnie z którą klient płaci ustaloną wcześniej prowizję w momencie doprowadzenia do transakcji.  


6. Jakie koszta wiążą się w związku z wykonaną usługi pośrednictwa?


Zlecenie sprzedaży czy kupna nieruchomości w naszym biurze jest bezpłatne. Pobieramy wynagrodzenie tylko w momencie doprowadzenia do transakcji. Wysokość prowizji zależy od rodzaju nieruchomości i kształtuje się z reguły na poziomie 3% + VAT  od wartości mieszkania lub domu, będących przedmiotem transakcji oraz 5% + VAT od wartości działki. W przypadku wynajmu nieruchomości, pobieramy wynagrodzenie równe jednomiesięcznej kwocie najmu. Nasze biuro dbając o interes klienta dopuszcza możliwość negocjowania prowizji, w zależności od wartości nieruchomości, bądź od np. udzielonych wcześniej rabatów na podstawie np. naszych kart stałego klienta lub tez okresowych promocji jakie przeprowadzamy.  Nie, nie trzeba osobiście fatygować się do naszego biura, aby zgłosić sprzedaż lub wynajem nieruchomość. Nasi pracownicy przyjmą od Państwa zlecenie telefonicznie bądź drogą e-mailową. Podpisanie umowy pośrednictwa odbywa się wówczas zwykle w trakcie oględzin nieruchomości. Wszystkie nasze działania mają na celu ograniczenie Państwa straty czasu na nie zbędne formalności do minimum. Szanujemy czas naszych klientów.  

8. Co to jest system ZSWO (MLS) i jakie daje Państwu oraz nam korzyści.?


System ZSWO jest bazą ( na dzis ok 15.000 aktualnych i sprawdzonych ofert.) Oferty są na bieżąco (co 60 minut) aktualizowane na głównym serwerze, a każda zmiana jakiejkolwiek informacji o ofercie w bazie danych biura z ZSWO jest od razu widoczna w pozostałych biurach oraz po synchronizacji na stronach internetowych biur. Nasze biuro będąc czynnym uczestnikiem ZSWO, staje się członkiem grupy biur nieruchomości, której można zaufać i spokojnie powierzyć swoją nieruchomość do sprzedaży czy wynajmu.

System SWO (system wymiany ofert) tzw. MLS kształtuje rynek nieruchomości na wzór rynków zachodnich, gdzie nieruchomości sprzedają się w znacznie krótszym czasie. Zawieranie umów na wyłączność umożliwia pośrednikom współpracę na partnerskich warunkach, a to  pozwala uniknąć dodatkowych komplikacji wynikających na przykład z konfliktów rodzących się w przypadku nieuczciwej konkurencji.


W zasadzie na rynku pośredników nieruchomości na terenie Szczecina i okolic dominują trzy rodzaje umów na pośrednictwo.

- umowa na wyłączność (umowa z jednym konkretnym biurem zalecana dla wszystkich którzy nie maja czasu sami szukać kupca)

- umowa agencyjna  (umowa zawarta z jednym biurem, ale dająca swobodę działania) 

- umowa tzw. otwarta (umowa z wieloma biurami, która w zasadzie tylko powoduje przyjęcie do bazy ofert)


9. Kim jest pośrednik nieruchomości ? 


Profesjonalny pośrednik to osoba posiadająca licencję zawodową, nadaną decyzją administracyjną przez Ministra Budownictwa RP. Aby ją zdobyć, konieczne jest na przykład wyższe wykształcenie kierunkowe albo ukończenie studiów podyplomowych z pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Zdobytą wiedzę kandydat na pośrednika musi następnie wykorzystać na półrocznych praktykach, podczas których oceniana jest jego skuteczność i wiedza. Musi on także zdać egzamin kwalifikacyjny. Jeśli procedura kwalifikacyjna przebiegnie pomyślnie, Minister Budownictwa wpisuje go do rejestru.

To jednak nie wszystko. Uzyskanie licencji nie oznacza definitywnego zakończenia etapu nauki. Każdy licencjonowany pośrednik ma obowiązek stałego podnoszenia kwalifikacji, co w praktyce oznacza konieczność regularnego uczęszczania na specjalistyczne kursy i szkolenia. Wszystko po to, aby lepiej doradzić klientowi. 

 

Zachęcamy do przesłania swojego zapytanie na adres  biuro@akces.szczecin.pl

Prosimy nie zapomnieć podać swojego imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz telefonu. Doradca skontaktuje się z Państwem niezwłocznie po otrzymaniu zapytania.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WZÓRY UMÓW  napisz e-maila na adres  umowy@akces.szczecin.pl  

 (zostaną wysłane w ciągu 10 min)  


zauważyłeś błąd na stronie? zgłoś nam ... kliknij

Nieruchomości Szczecin